Kategórie

Ako som sa dostala ku korálkovaniu

 

Zdravím  všetky korálkárky a fanúšikov našej Korálkárne. Dostávam od Vás často otázku, ako som sa dostala ku korálkovaniu.  Nuž, myslím, že už je načase ju zodpovedať.

Veľa vecí sa v živote udeje podľa výroku: „... ako slepý k husliam“ J a u mňa to bolo tiež podobné.
Asi prvým momentom, kedy som sa ku korálikom a nádherným výrobkom z nich dostala, bolo už v detstve. Moja babka bola veľmi elegantná žena, ktorá sa vedela pekne upraviť. A jablonecká bižutéria veru nemohla chýbať žiadnej dáme, ktorá chcela byť aspoň trocha „chick“. Páčili sa mi sklenené perličky rôznych tvarov a rôznych úprav, dokonca som sa dostala k pár korálikom, ktoré som si chcela navliecť. Ale musela som ich navliecť na niť bez ihly, pretože ako iste mnohé viete, nie do každej perličky sa hodí klasická ihla s vypuklým uškom.

Moja babka už síce nie je medzi nami, ale šperky po nej som zdedila ja. A chcela som sa ísť pozrieť do Jablonca, aby som si kúpila tiež nejakú peknú bižutériu. Lenže, neostalo len pri bižutérií. Asi som mala šťastie na skvelú predavačku v skvelom obchode, do ktorého som vošla. Pani Petra bola veľmi milá, všetko mi predstavila, poukazovala. Bola som ako Alenka v ríši divov, z toľkých korálikov a bižutérie, ktoré boli od stropu až po zem v dvoch veľkých miestnostiach. Z pani Petry sa medzičasom stala kamarátka Petra, pretože moje návštevy začali naberať na intenzite. Petra mi tiež poukazovala základné techniky, poradila mi, odporučila „prvý korálkovací balík“. Jej informácie boli vtedy nedoceniteľné.
Veľmi dobre si pamätám na môj prvý víkend, kedy som mala všetky potrebné komponenty na korálkovanie. Verte či nie, v sobotu som začala korálkovať o 08:00 a spať som išla o 04:00! To isté v nedeľu, len o hodinu menej. Ani jesť som nepotrebovala. Tak takéto boli moje prvé kroky vo vlastnom korálkovaní.

Neskoršie som si rozširovala znalosti o ďalšie techniky, niektoré mi poradila moja kamarátka Petra, niektoré som objavila v knihách alebo klasicky, na internete. Najskôr som vyrábala len pre seba, potom ma začali oslovovať kamarátky, že by chceli také náušnice alebo onaký náramok. Niektoré sa chceli rôzne techniky naučiť a sami si tak vyrábať vlastné šperky.  A pretože korálikov a komponentov nie je nikdy dosť a už nestačila len jedna či dve škatule, v ktorých som tento cenný materiál kamarátkam vozila, rozhodla som sa, že si otvorím obchodík.

Začiatky boli síce všelijaké, ale som rada, že som vydržala a môžem povedať: „Plní sa mi môj sen o korálkovom kráľovstve“. A dúfam, že sa bude plniť aj naďalej a Vás, milé korálkárky budem môcť zásobovať čím ďalej tým väčším sortimentom, či už v našej kamennej predajni alebo na našom e-shope. Pripravujeme pre Vás tiež rôzne akcie, zľavy a dokonca on-line kurzy a fóra, kde si budete môcť predávať Vaše zážitky, skúsenosti, vymieňať informácie, alebo len tak, „pokecať“J.

Prajem Vám veľa krásnych chvíľ pri korálkovaní a teším sa na ďalšie stretnutia.

Vaša korálková Anka


ÚvodÚvod

Košík  

(prázdny)

Nové produkty

Momentálne nie sú dostupné žiadne nové produkty.

Zľavnené produkty

Žiadne zľavnené produkty

Flip ad Flip ad

Odber noviniek